X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بالا افتادن !

شب یلدای خود را چگونه گذراندید

 

 

بنام خدا... شب یلدای خود را چگونه گذرانده ایم ؟ ..ما دیشب اولین شب یلدایی بود که با آقا بیزی اینها در منزل خودمان بسر میبردیم....از چند وقت پیش بفکرافتاده بودیم که در این شب بلند نیمه پاییزی و زمستانی به کجا برویم...به منزل آقمونینا برویم یا برویم به منزل آقاشونین ها؟!؟!!؟ و این سوالی بود که در ذهن من همچون مرغی پرواز میکرد...در این هنگام بود که اهمیت خوردن شیر و ماهی که حاوی موادفسفری وکلسیمی میباشد خودش را به شدت نشان داد و ما تصمیم گرفتیم به جای اینکه ندانیم کجا برویم،همه را به خانه ی خودمان دعوت کنیم......از انجایی که ما مقداری سرمان بوی قرمه سبزی می دهد هرچه دیگران اصرار و التماس نمودند که تو را به ابل فضل ! بیاییم کمک ...اصرار کردیم که ما خودمان میدانیم که چه کنیم ....همان زمان بود که به درجه رفیع شهادت نائل گشتیم !زیرا که  به عادت روزهای امتحان در دانشگاه هیچ کاریمان را تا روز آخر نکردیم ولی یادمان نبود که دیگر نمیتوانیم تقلب سر امتحان ببریم و باید غذا بدهیم به ملت تا سیر شوند .....خدا عمر بدهد زری خانم را که آمد و خانه را مرتب نمود و کمی انار دانه کرد ....سرانجام میهمانان آمدند و محفل ما را به حضور خودشان رونق بخشیدند ......لاکن یادم نمی آید که چرا هیچ چیز نمیشنیدم ....فقط میدانم که در این خانه دقیقا میشود یک وجب در نیم وجب ،همه با صدای بلند از این سر قصر با اون سر قصر صحبت میکردند !!!! البته که هنوز مطمئن نیستم که آیا صدا میرسیده است یا خیر ... میدانم که فردا در بالابر آپارتمان همسایه ز من خواهد پرسید که یک قسمت داستان تیمور خان را متوجه نشده است که چرا زنش را طلاق داد ه است !!! ......یادم می آید صدای محاوره ای به زبان آلمانی هم به گوش میرسید ....خلاصه جای آنهایی که نبودند خالی بود ...یادم می آید که تا غفلت میکردیم کسی دستکش بدست در آشپزخانه به ظرفشویی چسبیده بود و باز باید از جا بلند میشدم و میرفتم التماس میکردم که تو به همونی که آن بالا قسم دادم ظرفها را نشورید........بگذریم.....فال حافظ مبسوطی گرفتیم...تازه من دیشب متوجه شدم که بعضی از شعرهای حافظ را سعدی گفته است !!!!!!

این بود انشای من درباره شب یلدای امسال ...

نظرات (6)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام

فکر کنم مقصودت این بود که بعضی از شعرهای سعدی را حافظ گفته است مگر نه؟ :)

دوست قدیمی -- سام
جمعه 1 دی‌ماه سال 1385 ساعت 10:57 ب.ظ
امتیاز: 0 1
ما هم آخرین شب پاییزی خود را با یاد شب یلدای پارسال خود به پایان بردیم که شما بدون آقا بیزیتون (که البته در سفر فرنگ به سر میبردند)و همراه با اخویتان و همینطور اخوی بنده در عمارت ما شب یلدای قشنگی را گذرانیدیندینیم:))
شنبه 2 دی‌ماه سال 1385 ساعت 01:35 ق.ظ
امتیاز: 0 1
نمی دونم چی شد سر از اینجا درآوردم.خیلی گذرا وبلاگت روخوندم.قشنگ می نویسی،دستت درد نکنه
شنبه 2 دی‌ماه سال 1385 ساعت 03:31 ب.ظ
امتیاز: 0 1
دلم برات تنگ شده بود هاله جان < یلدای خوبی بوده که! آجیل خورون و انار دانه کردن و حافظ خوانی و باغ مظفر دیدن هم از جمله برنامه های همان شب در منزل ما بود ...
شنبه 2 دی‌ماه سال 1385 ساعت 05:09 ب.ظ
امتیاز: 1 1
با سلام بدینوسیله از شما دعوت میگردد ضمن حضور در وبلاگ این حقیر در بازی ذکر شده شرکت نمائید. پیشاپیش از اینکه دعوت مرا پذیرا میگردید،‌کمال تشکر و امتنان را دارم. ؛)
شنبه 2 دی‌ماه سال 1385 ساعت 08:11 ب.ظ
امتیاز: 0 1
به ما که خیلی خوش گذشت....
سه‌شنبه 5 دی‌ماه سال 1385 ساعت 10:00 ق.ظ
امتیاز: 1 0